A cégbejegyzés menete lépésről lépésre

A cégbejegyzés menete lépésről lépésre

A cégbejegyzés a vállalkozásalapítás egyik legfontosabb jogi lépése. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan történik a bejegyzés folyamata, mire kell figyelni, és mik a leggyakoribb hibák.

Ha saját céget szeretnénk alapítani, akkor az egyik legfontosabb lépés a cégbejegyzés lesz, ez garantálja ugyanis azt, hogy törvényesen tudjon működni a vállalkozásunk. A cégbejegyzés menete egy többlépcsős folyamat, amit érdemes jobban is megismernünk.

A cégbejegyzés során a cégünk hivatalos, jogilag elismert formát ölt és bekerül az állami nyilvántartásba. Az ehhez szükséges lépések komoly kérdéseket vetnek fel, melyeket alaposan át kell gondolnunk, mivel a döntések, amiket meghozunk alapjaiban fogják meghatározni a vállalkozásunk működését, jogi hátterét, jövőbeli lehetőségeit.

Cégünk a cégalapítással kapcsolatos ügyintézésben is tud segíteni, melynek részét képezi a cégbejegyzési eljárás lebonyolítása is. Ha tehát szakértői támogatásra van szüksége, akkor hozzánk bátran fordulhat.

Mit értünk cégbejegyzés alatt?

A cégbejegyzés a cégalapítás hivatalos, jogi részét képezi. A cégjegyzék olyan adatbázis, amely tartalmazza az összes Magyarországon bejegyzett vállalkozás adatait.

Amíg nem történik meg a hivatalos bejegyzés, addig a cégünk jogilag nem létezik, nem tudunk számlát kiállítani, szerződést kötni, bankszámlát nyitni a cégünk nevére vagy adót fizetni.

A cégbejegyzést előkészítő feladatok

Először is el kell döntenünk, hogy milyen cégformában szeretnénk működni (pl. kft., zrt., nyrt., bt., kkt.), illetve választanunk kell egy cégnevet, amely egyedi. Továbbá meg kell határoznunk a székhelyünket és el kell készíteni a szükséges dokumentumokat.

Hogyan zajlik a cégbejegyzés menete?

A cégbejegyzési eljárás legfontosabb része a hivatalos dokumentumok benyújtása, köztük a cég alapító okiratai, a társasági szerződés, a cégvezetők adatai és a székhely igazolása.

A dokumentumok benyújtása után a cégbíróság megvizsgálja a feltételeket. Ha mindent rendben találnak, megtörténik a cégbejegyzés, a cégünk pedig kap egy hivatalos cégjegyzékszámot. Ez akár pár munkanapon belül megtörténhet, de a bonyolultabb eljárások több időt vehetnek igénybe.

Ezt érdemes tehát tudni a cégbejegyzés menetével kapcsolatban. Bár elsőre egyszerűnek tűnhet, valójában rengeteg múlik azon, hogy jól legyen előkészítve és jogilag helyes legyen minden lépés. Többek között ebben is szakértői segítséget tudnak nyújtani a munkatársaink.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Az egyéni vállalkozás előnyei és hátrányai

Az egyéni vállalkozás előnyei és hátrányai

Egy egyéni vállalkozás alapítása ma már egyszerű feladat, ami a digitalizációnak és az online piacok egyre nagyobb térnyerésének köszönhetően rendkívül jövedelmező is lehet. Nem véletlen, hogy sokan választják ezt a vállalkozási formát, ha szeretnék elindítani saját üzletüket. Az egyéni vállalkozói létnek a számos előny mellett azonban megvannak a maga kihívásai is. Most megmutatjuk hogy, mire érdemes odafigyelnie azoknak, akik úgy döntenek, hogy a siker érdekében ezt az utat választják.

Külföldi cégalapítás? Lehetséges!

Külföldi cégalapítás? Lehetséges!

Magyar állampolgároknak lehetősége van külföldi cégalapításra is, ha valamilyen okból nem itthon szeretnének vállalkozásba kezdeni. A külföldi cégalapítás bizonyos hátrányok mellett sok előnnyel járhat, ha a vállalkozó körültekintően választ helyszínt és cégformát.

Cég megszűnésének módjai

Cég megszűnésének módjai

Gazdasági társaságok több okból megszűnhetnek vagy (jogutódlással) átalakulhatnak. Mind a két esetben számos elintézni való akad, amire oda kell figyelni.

Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

A magyar kormány jelentős mértékben megemelte a kezdő vállalkozóknak szóló pályázatok keretösszegét. Az induló vállalkozók átlagosan 4-5 millió forintra pályázhatnak. A pályázat ezzel is támogatja a fiatalok vállalkozóvá válását és vállalkozás indítási költségeit, a támogatás mellett az újonnan vállalkozni vágyók képzésben is részesülhetnek. A pályázatról további információkat cikkünkben olvashat.

További bejegyzések...