A székhely és a központi ügyintézés helye


A székhely és a központi ügyintézés helye

Az esetek többségében a cég székhelye egyúttal az a hely is, ahol a cég fő működése zajlik. Azonban a törvény lehetőséget biztosít arra, hogy a társaság székhelye és a központi ügyintézés helye más legyen.

Székhelyszolgáltatás szempontjából érdemes a székhely és a központi ügyintézés fogalmainak tisztázása. A cég székhelye a cég bejegyzett irodája, az a hely ahol a cég leveleinek és iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, rendelkezésre tartása történik.

Megfelelő megállapodás keretében a székhelyszolgáltató lesz jogosult átvenni a cég székhelyére érkezett hivatalos küldeményeket, illetve köteles tájékoztatni az ügyfelet a beérkezett levelekről.

„A cégnek a székhelyét cégtáblával kell megjelölnie.” A NAV előírás szerint minden cégnek kötelező székhelyét cégtáblával jelölni. A Logosz cégcsoport székhelyszolgáltatása mellett elkészíti és jól látható felületre helyezi el a cégtáblát.

A cégtörvény lehetőséget biztosít arra, hogy a cég fő működési helye a bejegyzett székhelytől elkülönüljön. Ez a hely a központi ügyintézés helye. Míg a székhelyen inkább az adminisztratív jellegű tevékenységek folynak, addig a központi ügyintézés helyén a történik a cég működésével összefüggő döntéshozatal, a cég irányítása, ügyvezetése - másképpen kifejezve, itt található a cég menedzsmentje.

A cég létesítő okirata úgy is rendelkezhet, hogy a cég székhelye egyben a központi ügyintézés (döntéshozatal) helye. Amennyiben a cég székhelye nem azonos a központi ügyintézés helyével, a központi ügyintézés helyét a létesítő okiratában és a cégjegyzékben fel kell tüntetni. (2006. évi V. törvény 7. § (1)

Érdemes elolvasni még

Humorral a vásárlókért

Humorral a vásárlókért

A humor, mint eszköz, nem csak a magánéletben lehet hasznos, hanem a cégek életében is, hiszen a vásárlók szívesen választják azokat a vállatokat, akik bátran használják a humort kommunikációjukban.

Tovább...
Kkv-támogatási program indul a háború hatásaitól szenvedőknek

Kkv-támogatási program indul a háború hatásaitól szenvedőknek

Az Európai Bizottság már korábban elfogadott válságkerete után most jóváhagyta a magyar kis- és középvállalkozásokat támogató, 90 milliárd forint keretösszegű programot. A támogatási intézkedés célja az, hogy az ukrajnai háború miatt bekövetkezett gazdasági zavart csökkentse és enyhítse a likviditási hiányt a magyar kormány.

Tovább...