A vállalkozásindítás buktatói

A vállalkozásindítás buktatói

Az első 3-5 év a vállalkozások számára kritikus pont. A statisztikák kimutatják, hogy a kezdő vállalkozások közel 50%-a ekkor bukik el. Miből is adódhat ez? Összegyűjtöttünk 5 jellemző buktatót, amire érdemes figyelni kezdő vállalkozóként!

Felkészületlenség

Egy vállalkozás indítását nem szabad félvállról venni, számos tényezőt fel kell mérni a cégalapítás előtt. Az elején rengeteg befektetett energiát, időt és pénzt emészt fel az induló cég, így a megszokott, stabil munkavállalói környezetből hirtelen egy kevésbé kiszámítható, más ütemben megtérülő élethelyzetbe kerül a kezdő vállalkozó.

Erre anyagilag és lelkileg is érdemes felkészülni, hogy a kezdeti akadályokat könnyebben vegye. Egy vállalkozás indításához elengedhetetlen egy alap vállalkozói tudás. Mire lehet ezalatt gondolni? Tisztában kell lenni az adózással, a vevőszerzéssel, kell egy alapgondolat, hogy hogyan is jut el a vásárlóhoz a termék vagy szolgáltatás. Számos szakember lehet a kezdő vállalkozó segítségére, de ez mind nagyobb anyagi ráfordítást kíván, így ezeket mérlegelni kell.

Üzleti terv hiánya

A vállalkozás alapításhoz az üzleti terv elengedhetetlen, anélkül teljesen vakon van a vállalkozó. Az üzleti terv realitásához szükséges felmérni a piacot, végig venni a felmerülő költségeket, kiadásokat. Fontos, hogy ne a legoptimálisabb helyzetet vegye alapul, vegye sorra, hogy vállalkozása mikor kezd profitot termelni, addig mennyi befektetést igényel, mennyi az induló költség, mennyi az állandó költség, milyen váratlan kiadások jöhetnek.

Üzleti terv nélkül vakmerőség belevágni bármilyen vállalkozásba, illetve elég kicsi az esélye, hogy az a vállalkozás túléli a kritikus éveket. A pénzügyi tervezés szakaszában érdemes feltárni a kockázati tényezőket, ezzel is segítve a vállalkozás sikerét.

Piackutatás mellőzése

A legelső kérdések közé kell, hogy tartozzon a következő: Kinek szeretném eladni a termékem, szolgáltatásom? Hiba azt hinni, hogy egy termék vagy szolgáltatás mindenkinek értékesíthető. Az ebből adódó sablon szövegek, az általánosítás nem éri el az embereket, elveszik a piac sűrűjében, így a várva várt profit is elmarad. Végig kell gondolni, ki az, aki igényt tart az adott termékre, következő lépésként pedig azt szükséges meghatározni, hogy őket hogyan lehetséges elérni. Pontos célzáshoz a piaci szegmentáció elengedhetetlen.

Türelmetlenség

Egy kezdő vállalkozó könnyen abba a hibába eshet, hogy termékének, szolgáltatásának piaci megjelenése után egyből várja a busás hasznot, pedig ez korántsem így van. Egy brand integrációja a piacra hosszú idő és sok munka eredménye.

Az előző ponthoz kapcsolódóan fontos, hogy cég elérje a vevőkörét, megtalálja a megfelelő kommunikációt, létrehozza a bizalmat. A marketing kulcsfontosságú ebben a kérdésben, érdemes akár szakember segítségét is kérni. Egy jó marketing szakember aranyat ér, viszont akkor is hosszú idő munkája, mire beérik a vállalkozásba fordított pénz, idő és energia.

Rugalmatlanság

A rugalmasság elengedhetetlen a vállalkozói attitűdhöz. Míg a munkavállalói viszony kiszámítható, addig a vállalkozói lét folyamatosan új helyzeteket hoz, új kihívások elé állítja az üzletembert. Fontos, hogy tudjon változtatni elképzelésein, ne ragaszkodjon minden gondolatához, ha az esetleg csődöt mond, megtalálja a legjobb megoldást, alkalmazkodni tudjon a kialakult helyzethez. Érdemes a piac aktuális trendjeit figyelni, vállalkozás működését az új igényeknek megfelelően átalakítani. Enélkül kevés esélye van a cég sikerességére.

Források: menedzserpraxis.hu, minner.hu

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

A magyar kormány jelentős mértékben megemelte a kezdő vállalkozóknak szóló pályázatok keretösszegét. Az induló vállalkozók átlagosan 4-5 millió forintra pályázhatnak. A pályázat ezzel is támogatja a fiatalok vállalkozóvá válását és vállalkozás indítási költségeit, a támogatás mellett az újonnan vállalkozni vágyók képzésben is részesülhetnek. A pályázatról további információkat cikkünkben olvashat.

Székhelyszolgáltatás feltételei

Székhelyszolgáltatás feltételei

Egy induló vállalkozás esetén bizony hatalmas segítséget jelenthet egy székhelyszolgáltató vállalkozás bevonása, aki amellett, hogy biztosítja a vállalkozás székhelyének a bejelentéséhez szükséges feltételeket, gondoskodik a vállalkozás részére érkező küldemények átvételéről és azok továbbításáról. Kellemetlen következményekkel járhat olyan szolgáltató igénybe vétele, aki nem felel meg a székhelyszolgáltatás feltételeinek. Érdemes erre figyelni!

Minden, amit az osztalékfizetésről tudni érdemes

Minden, amit az osztalékfizetésről tudni érdemes

A cégtulajdonosok egyik legfontosabb célja, hogy a vállalkozás eredményeiből részesüljenek, azaz osztalékot szerezzenek. Az osztalékhoz való jog a gazdasági társaságok esetében az egyik legfontosabb jogosultság. Kifizetésnek azonban számos szabálya van arra vonatkozóan, hogy kinek, mikor, miként és milyen feltételekkel történik. Az alábbiakban összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a témában.

Saját vállalkozás indítása a NAV segítségével

Saját vállalkozás indítása a NAV segítségével

Hogyan kell céget alapítani? Hogyan lehet vállalkozást indítani egyszerűen, a legkevesebb hibával? A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a cégalapítás támogatására hozta létre Mentor Programját, melynek során saját cég alapítása után nyújtanak segítséget vállalkozó szellemű cégtulajdonosoknak.

További bejegyzések...