Offshore cég alapítása

Offshore cég alapítása

Offshore cég alapítása bár legtöbbször költségesebb, mint egy magyarországi cégalapítás, az adózási előnyök miatt azonban vannak, akiknek megéri.

Minden cég és vállalkozás célja a bevétel és később a nyereség szerzése. Ezt több tényező segítheti elő, többek között a befektetések, a pályázatok vagy a különböző támogatások. Azonban vannak olyan szempontok is, melyek ezt a törekvést leginkább csak hátráltatják. Az egyik ilyen befolyásoló tényező, ami a cég vagy vállalkozás működésétől függően kisebb – nagyobb kellemetlenséget jelenthet, az adott ország adózási rendszere. Ennek kiküszöbölésére jöttek létre az offshore cégek.

Ezek a cégek lényegében adóoptimalizálás céljából jönnek létre. Olyan cégekről beszélünk ilyenkor, melyek egy külföldi, offshore országban kerülnek bejegyzésre, ami által az otthoni, esetünkben magyar adózási rendszer helyett az ottani, általában kedvezőbbet választják. A különbség a külföldön alapított és az offshore cégek között azonban az, hogy az utóbbi nem végezhet a kiválasztott külföldi ország területén gazdasági tevékenységet. Tehát egy ilyen cég alapítása esetében az adott országban lesz a cég bejegyezve, az ottani törvények és szabályozások lesznek rá érvényesek, valamint ott lesz a bejegyzés szerinti székhelye, de a gazdasági tevékenységét, a beruházásokat, fejlesztéseket, vásárlásokat vagy eladást még mindig Magyarországon kell végeznie. Egy offshore cégalapítás ára általában a kiválasztott országtól is függ, de leginkább 350 000 Ft és 500 000 Ft közötti összeg.

Manapság az ehhez hasonló cégek hallatán mindenkinek valami illegális és törvényen kívüli tevékenység jut eszébe, mint például a pénzmosás vagy az adócsalás. Ez a legtöbb esetben azonban egyáltalán nem igaz. Az offshore cégek alapítását nem tiltja semmilyen törvény, de még csak „kiskapunak” se lehet őket nevezni. A legtöbb embernek van joga ilyen vállalkozás alapítására, és az esetek túlnyomó többségében e cégek működése teljes mértékben törvényes kereteken belül zajlik.

Egy offshore cégalapítás tehát több előnnyel járhat. Az egyik, amiért lényegében ezeket a cégeket létrehozzák, az az előbb említett kedvezőbb adókörnyezet. Ezekben az esetekben például nem terheli a céget társasági adó, az összes adóteher, ami a vállalkozást érinti, az egy éves átalányadó, melynek összege nem kevés, de az összes többi lehetőséghez, például az itthoni cégalapításhoz mérve ideális. Ugyancsak fontos megemlíteni, hogy ennek a cégformának a jóvoltából sokkal kevesebb az adminisztrációs kötelezettség és az ehhez hasonló papírmunka, valamint a rendszer és a szabályozások törekednek az anonimitás és a személyes / céges adatok védelmére.

Fontos, megjegyezni, hogy jövőre a külföldön bejegyzett gazdasági társaságok hazánkban is adókötelessé válhatnak. A Társasági adótörvény változásai alapján, melyek január 1-én hatályba lépnek, Magyarországon telephelye keletkezik azon külföldi cégnek, amely szolgáltatást nyújt egy hazánkban tartózkodó személyen keresztül, illetve a szolgáltatás időtartama több mint 183 nap egy éven belül. Ez pedig bekövetkezhet egyetlen Magyarországon távmunkában dolgozó munkavállaló által is.

Az offshore cég alapítására alkalmas országok közé több tucatnyit lehetne sorolni. Ilyen úgynevezett adóparadicsomok - a teljesség igénye nélkül – például a Brit-Virgin szigetek, Dominika, Gibraltár, Hong-Kong, Seychelles, Málta vagy éppen Ciprus. Emellett kedvező lehet nagyobb országokban, például Angliában vagy az USA egy pár államában is ilyen céget alapítani.

A LOGOSZ Cégcsoport irodáiban nem végeznek offshore cégalapítást. A cikk csupán ismeretterjesztő céllal íródott.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    71.800 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    97.780 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    45.880 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    69.640 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás: mit érdemes tudni róla?

Egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás: mit érdemes tudni róla?

Az egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás egy fontos dokumentum, amelyre mindenképp szükségünk van, ha vállalkozásunk székhelyeként nem saját tulajdonú ingatlant használunk. Mit kell tartalmaznia, honnan és hogyan szerezhetjük be?

Ebben a bejegyzésben ismertetjük a legfontosabb információkat, amiket a témában tudni érdemes. Valamint azt is, hogy hogyan választhatjuk meg székhelyünket egy ilyen dokumentum hiányában.

Egyéni vállalkozás alapítása, indítása

Egyéni vállalkozás alapítása, indítása

Viszonylag egyszerű, gyors és költséghatékony egy egyéni vállalkozás alapítása, indítása. Akár online, ügyfélkapun keresztül is intézhető. Olvassa el cikkünkben, kinek ajánlott ez a vállalkozási forma, mik az előnyei és hátrányai!

Székhelyszolgáltatás TEÁOR: számít-e a tevékenység?

Székhelyszolgáltatás TEÁOR: számít-e a tevékenység?

A székhelyszolgáltatás TEÁOR szám szempontjából is érdekes lehet a vállalkozónak, hiszen rengeteg kérdést felvethet. Például azt, hogy befolyásolhatja-e a tevékenység jellege, hogy igénybe vehessük az adott szolgáltatást.

De, érdekes kérdés lehet az is, hogy székhelyszolgáltatóként milyen TEÁOR szám jogosít fel a munkával járó feladatok elvégzésére. Ebben a bejegyzésben megmutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.

Az egyéni vállalkozó bejelentési kötelezettségei, melyekről nem szabad megfeledkezni

Az egyéni vállalkozó bejelentési kötelezettségei, melyekről nem szabad megfeledkezni

Egyéni vállalkozónak lenni számos előnnyel jár. Rugalmasabban irányíthatjuk saját tevékenységünket, és közvetlenebbül ellenőrizhetjük a pénzügyeinket. Fontos azonban, hogy ne csak ezekre a dolgokra figyeljünk, hanem az olyan tényezőkre is, mint az egyéni vállalkozó bejelentési kötelezettségei.


Ezek elmulasztása ugyanis komoly pénzbírságot vagy egyéb jogi következményeket vonhat maga után. Most megmutatjuk azt, hogy melyek azok a dolgok, amikről tevékenységünk megkezdése előtt és annak folyamán semmiképp sem szabad megfeledkeznünk.

További bejegyzések...