Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

Új vállalkozás indítása pályázat és támogatás segítségével

A magyar kormány jelentős mértékben megemelte a kezdő vállalkozóknak szóló pályázatok keretösszegét. Az induló vállalkozók átlagosan 4-5 millió forintra pályázhatnak. A pályázat ezzel is támogatja a fiatalok vállalkozóvá válását és vállalkozás indítási költségeit, a támogatás mellett az újonnan vállalkozni vágyók képzésben is részesülhetnek. A pályázatról további információkat cikkünkben olvashat.

GAZDASÁGFEJLESZTÉSI ÉS INNOVÁCIÓS OPERATÍV PROGRAM

A magyar kormány által a Széchényi 2020 programon belül kiadott fejlesztési kerete a GINOP (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) a magyar gazdaság növekedésének ösztönzése miatt jött létre. Az operatív program a foglalkoztatás növelése és munkahelyteremtése mellett a hazai kis- és középvállalkozások, valamint kiemelt innovációs potenciállal rendelkező ágazatok és térségek versenyképességének fejlesztésével a 75%-os foglalkoztatási arány elérését tűzte ki célul. 2022-ig előreláthatólag több ezer induló vállalkozást segíthetnek.

Cikkünkben a „GINOP-5.1.9 – Álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése - képzés és mentorálás” programot mutatjuk be, mely célja a hazai 30 év feletti álláskeresők és 18-30 év közötti fiatalok támogatása, akik Magyarország területén új egyéni vagy társas vállalkozás indítását tervezik. A program keretein belül többek közt felkészülhetnek saját vállalkozásuk indítására, üzleti terv kialakítására és megvalósítására.

TÁMOGATÁS MÉRTÉKE

A jóváhagyott üzleti tervvel rendelkezők és a képzési programokat eredményesen elvégző leendő vállalkozók maximum 4.574.800 forint, vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek induló vállalkozásuk költségei támogatása céljából. A vállalkozás megvalósításához további visszatérítendő támogatás igényelhető a „GINOP-8.8.1-17 – Foglalkoztatás ösztönzése” hitelprogram keretében.

A hitelprogramról részletesebben a kormány oldalán olvashat.

PROGRAMELEMEK

A programban résztvevők a képzés során több féle workshop-on, előadáson és interaktív beszélgetésen vesznek részt, amelyek mind a vállalkozási ismeretek bővítését, vállalkozói kompetenciák fejlesztését szolgálják. Továbbá a pályázatban résztvevők tanácsadók segítségével felkészülnek üzleti terveik összeállítására és megvalósítására.

PROGRAMBAN VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI

Olyan 18-25 év közötti fiatalok jelentkezését várják, akik magyar állampolgársággal rendelkeznek, valamint nem vesznek részt sem képzésben, sem oktatásban és nem is dolgoznak, tehát az úgynevezett NEET fiatalok. Fontos megemlíteni, hogy a programba kerülés feltétele az Ifjúsági Garancia Programba való regisztráció és a tagsági viszony fennállása. Továbbá olyan 25-30 év közötti fiatalok adhatják be jelentkezésüket, akik magyar állampolgársággal rendelkeznek, illetve az NFSZ-nél (Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat) regisztrált álláskeresők a programba történő belépéskor.

A GINOP TOVÁBBI PÁLYÁZATAI

A GINOP számos más pályázattal kívánja támogatni a magyarországi, már meglévő vállalkozással rendelkezőket is. Például a „GINOP-1.2.9-20 – Hátrányos helyzetű településeken működő mikro- és kisvállalkozások fejlesztéseinek támogatása” program célja a mikro- és kisvállalkozások növekedésének elősegítése, piaci pozíciójának javítása, illetve a helyi gazdaság megerősítése és a térség felzárkóztatása.

Emellett kiváltképp érdemes megemlíteni a „GINOP-1.2.11-20 - Magyar Multi Program IV. – „Zöld Nemzeti Bajnokok” – Energiahatékonysági fejlesztéseket kiszolgálni képes mikro-, kis- és középvállalkozások technológiafejlesztése és kapacitásbővítése” nevezetű programot, amelynek célja, hogy olyan feldolgozóipari vállalkozásokat támogasson, amik jelentős növekedési potenciállal bírnak, valamint képesek önálló árucikkek, termékek fejlesztésére vagy a beszállítói értékláncban jobb pozíció megszerzésére. További feltétel, hogy programban zöldgazdasággal, zöld beruházásokkal összefüggésben megvalósuló fejlesztések gyártói, ipari oldalát képviselő vállalkozások vehetnek részt.

TOVÁBBI PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGEK

Ezeken túl még érdemes utánanézni és figyelni a helyi önkormányzatok által meghirdetett új vállalkozás indítását segítő pályázatokat is. Budapesten ugyanis új vállalkozókként lehetőség van arra, hogy 6 havi minimálbér összegét vissza nem térítendő támogatásként megkapjuk, ez a pályázat a MUNKP00052-es kódszámmal a kormányablak oldalon érhető el.

Egyéb, új vállalkozás indítását könnyítő pályázatokról munkaügyi központoknál is érdeklődhetünk.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    71.800 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    97.780 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    45.880 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    69.640 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Változtak a fogyasztóvédelmi szabályozások

Változtak a fogyasztóvédelmi szabályozások

2022. január 1-től jelentős változásokat tapasztalhattunk a fogyasztóvédelmi szabályokban, amik az áruk adásvételét és a digitális szolgáltatások nyújtását érintették legfőképpen. Mire kell figyelni vállalkozóként, hogy eleget tegyünk az új rendelkezéseknek?

Cégalapítás egyetlen nap alatt: valóban lehetséges?

Cégalapítás egyetlen nap alatt: valóban lehetséges?

A cégalapítás olyan dolog, amelyre sok leendő vállalkozó megrettenve tekint. Hosszadalmas és bonyolult folyamatnak tűnhet, amely sok papírmunkával és rengeteg időbefektetéssel jár. Pedig manapság az egész procedúra gyorsan és egyszerűen, akár egyetlen nap alatt is elvégezhető.

Ebben a bejegyzésben megmutatjuk, mit érdemes tudni az egyszerűsített cégalapításról. Valamint azt is, hogy a valóságban mennyire gyors és zökkenőmentes az akár online is elindítható ügymenet.

Társas vállalkozás fogalma: mit jelent és kinek lehet előnyös megoldás?

Társas vállalkozás fogalma: mit jelent és kinek lehet előnyös megoldás?

A társas vállalkozás fogalma általában nem ismeretlen azok számára, akik az üzleti életben tevékenykednek. Az egyéni vállalkozással szemben eme vállalkozási forma lényege, hogy a tulajdonosok közösen vállalják a kockázatokat és osztoznak a nyereségen.

Ebben a bejegyzésben bemutatjuk, hogy melyek a legfontosabb dolgok, amelyeket tudni érdemes a társas vállalkozás megalapítása előtt. Valamint kifejtjük azt is, hogy milyen esetekben jelent jó döntést gazdasági társaságban gondolkodni, ha szeretnénk, hogy az üzlet hosszú távon is jövedelmező legyen.

Cégalapítás - gyakori kérdések és válaszok

Cégalapítás - gyakori kérdések és válaszok

Vállalkozás indítása előtt sok szempontot kell figyelembe venni. Nem elegendő azt tudni mit szeretnénk csinálni, hanem, hogy mindezt hogyan akarjuk megvalósítani. Ehhez kell megtalálni a vállalkozás megfelelő jogi formáját, és ki kell választani a számunkra vélhetően legkedvezőbb adózási módot.

További bejegyzések...