Vállalkozás indítása önerő nélkül

Vállalkozás indítása önerő nélkül

Vállalkozás indítása önerő nélkül elég nehéz, de nem lehetetlen. Vannak különböző lehetőségek, melyek segítségével lehetséges vállalkozás indítása önerő nélkül is. Ez függ a vállalkozás típusától is, de vannak különböző vállalkozás indítási pályázatok és támogatások is, amiket igénybe lehet venni.

A vállalkozás indítási költségek több részből állnak össze, melyeket a vállalkozónak végig kell gondolnia cégalapítás előtt.

  • a vállalkozás indítás, cégalapítás díja (az ügyvédi munkadíj)
  • a cégalapítás illeték és közzétételi díj
  • a kötelezően befizetendő jegyzett tőke
  • illetve a működés megkezdéséhez (pl. eszközök megvásárlása, iroda bérlése stb.) szükséges pénzösszeg

Vállalkozás alapítás, cégalapítás díja

A vállalkozás indítás és cégalapítás díja általában az ügyvédi munkadíjat jelenti. Egyéni vállalkozás indítása esetén nincsen szükség ügyvédre, így csak társas vállalkozás, tehát betéti társaság (Bt.), korlátolt felelősségű társaság (Kft.), egyéni cég, vagy részvény társaság (Rt.) esetén kell számolni cégalapítás ügyvédi munkadíjával. A LOGOSZ Cégcsoportnál kedvező áron végezhet cégalapítást! Vállalkozás indítása önerő nélkül a legegyszerűbb tehát egyéni vállalkozás alapításával.

Cégalapítás illeték és közzétételi díj

2017. óta a cégalapítás a legtöbb cégforma esetén illetékmentes és a közzétételi díj is nulla forint. Az egyedüli kivétel ez alól a zártkörűen működő részvénytársaság (Zrt.). Ha a Zrt. alapítása egyszerűsített eljárás szerint zajlik, akkor a cégalapítási illeték 50. 000 Ft., de a közzétételi díj ingyenes. Ha azonban általános szabályok szerint, akkor a cégalapítási illeték 100.000 Ft., a közzétételi díj pedig 5.000 Ft. 2017. óta sokkal könnyebb vállalkozás indítás önerő nélkül, hiszen előtte bármely cégforma esetén kötelező volt cégalapítási illeték fizetése.

Jegyzett tőke

Ha valaki szeretne céget alapítani fontos tisztában lenni azzal, hogy bizonyos vállalkozási formáknál van törvényileg meghatározott minimum tőke, amelyet be kell fizetni. Ahhoz, hogy a vállalkozás indítása önerő nélkül megvalósuljon érdemes lehet olyan cégformát választani, mely esetében a minimális jegyzett tőke mértéke nincsen meghatározva törvényileg, tehát az lehet egészen kicsi is. A Kft. minimális törzstőke összege 3 millió forint, Zrt. esetében az alaptőkének el kell érnie minimum 5 millió forintot. Egyéni vállalkozás, egyéni cég, Bt. és közkereseti társaság (Kkt.) esetén nincsen meghatározva ennek minimális összege, azonban fontos, hogy bizonyos összeg befizetése azonban kötelező. Az alaptőke, törzstőke emelésére van lehetőség a későbbiekben is.

Egyéb, vállalkozás indításához szükséges összeg

A konkrét cégalapítási költségeken túl nagy egyéni különbségek vannak az induló vállalkozások között. Sok mindent át kell gondolni: az alapító rendelkezik-e ingatlannal, mely bejelenthető székhelynek és ahonnan a tevékenységet végezheti, vagy szükséges irodát/ingatlant bérelni, esetleg székhelyszolgáltatást igénybe venni? Itt érdemes megemlíteni, hogy székhelyszolgáltatás IPA mentes területen is igénybe vehető, mellyel megspórolható az iparűzési adó. A LOGOSZ Cégcsoport kedvező áron nyújt megbízható székhelyszolgáltatást, akár IPA mentes területen is. Ezen kívül át kell még gondolni, hogy milyen eszközökre és hány alkalmazottra van szükség a vállalkozás elindításához? Kell-e saját weboldalt készíteni, esetleg meg tudja-e csinálni magának? Ezen kívül még számos egyéb költség szóba jöhet még, ezért érdemes precízen átgondolni és kiszámolni.

Vállalkozás indítása támogatással és pályázat segítségével

Ha vállalkozása elindítása nem lehetséges minimális költségekkel, de nem rendelkezik a szükséges mozgótőkével, akkor sincsen minden veszve. Vállalkozás indítása önerő nélkül a legegyszerűbb valamilyen vállalkozás indítási pályázat vagy támogatás igénybe vételével, hiszen ebben az esetben minden induláshoz szükséges költség elszámolható a pályázat keretein belül. Érdemes figyelemmel követni a vállalkozás indítási pályázatokat, amilyen például az álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válását támogató program is volt.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    71.800 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    97.780 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    45.880 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    69.640 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Székhelyszolgáltatás Pest megye területén

Székhelyszolgáltatás Pest megye területén

Pest megyei székhelyszolgáltatás és a vidéki székhelyszolgáltatás különböző előnyökkel járhat. Székhelyszolgáltatás Pest megyében akkor is igénybe vehető, ha a cégtulajdonosok nem itt laknak. A LOGOSZ segítségével székhelyszolgáltatást a fővárosban és környékén 13 irodában vehet igénybe egyszerűen és gyorsan.

Székhely és telephely közötti különbség: a legfontosabb tudnivalók

Székhely és telephely közötti különbség: a legfontosabb tudnivalók

A székhely és telephely közötti különbséget leendő vállalkozóként is ismerni kell, sokan viszont összekeverik a két fogalmat. Fontos azonban tisztázni, hogy melyek az eltérések, hiszen a két dolog egészen mást jelent.

Ebben a bejegyzésben részletesen bemutatjuk a székhely és a telephely közötti legfontosabb különbségeket, valamint azt, hogy hogyan lehet egyszerűen és gyorsan elintézni a kötelező, székhellyel kapcsolatos teendőket.

Cég megszűnésének módjai

Cég megszűnésének módjai

Gazdasági társaságok több okból megszűnhetnek vagy (jogutódlással) átalakulhatnak. Mind a két esetben számos elintézni való akad, amire oda kell figyelni.

A távmunkának vége?! Hogyan tovább?

A távmunkának vége?! Hogyan tovább?

A kormány a 2021. évi 82. számú Magyar Közlönyben megjelent rendeletben május 10.-től visszavonta a gazdaság szereplőinek arra való felkérését, hogy a vírushelyzet megfékezése miatt törekedjenek az otthoni munkavégzésre. A kormány tehát szívesen venné a munkavállalók visszatérését az irodákba, de vajon, hogy állnak ezzel a munkáltatók és a foglalkoztatottak?

További bejegyzések...