Egyéni cég alapítása

Egyéni cég alapítása

Mik az egyéni cég előnyei az egyéni vállalkozással szemben, hogyan alapítható, és milyen lépések elengedhetetlenek az indításához? Olvassa el a részleteket cikkünkben!

Egyéni cég alapítása egyéni vállalkozásból lehetséges. Az egyéni cég cégnyilvántartásba való bejegyzéssel jön létre, az egyéni vállalkozási forma megszűnésével. Fontos, hogy nem átalakulásról van szó jogi értelemben, hanem alapításról. Az újonnan alapított egyéni cégnek ezért nincs jogelődje, nem felel az egyéni vállalkozó esetleges kötelezettségeiért, de annak jogosultságai sem illetik meg.

Az egyéni cég nagy előnye az egyéni vállalkozással szemben, hogy tulajdonosa / alapítója nem feltétlenül felel korlátlanul a teljes vagyonával a céggel szemben támasztott követelések esetén a partnerek és az adóhatóság felé. További előnye, hogy könnyebben alakítható más céggé.

Egyéni cég alapítására kizárólag egy természetes személynek van lehetősége. Tagja is csak egy személy lehet (néhány törvényben meghatározott extrém eset kivételével). Ezzel együtt egy természetes személy csak egyetlen egyéni céget alapíthat. Az alapításhoz céges bankszámla elengedhetetlen (szemben az egyéni vállalkozási formával, ahol akár a saját magán számla is használható). A tevékenységét éppen szüneteltető egyéni vállalkozás nem válhat egyéni céggé, csak aktív. Egyéni cég indításához alapító okiratra van szükség, amelyet ügyvédnek kell ellenjegyeznie vagy közjegyzőnek hitelesítenie, az alapítónak pedig alá kell írnia.

Az egyéni vállalkozás alapításához is elengedhetetlen részletek mellett (pl.: székhely megadása, tevékenység meghatározása stb.) egyéni cég alapításakor még a cég jegyzett tőkéjét is meg kell határozni, plusz az osztalékfizetésre vonatozó döntés is szükséges, és a felelősségvállalás módjának rögzítése. Tulajdonosként ugyanis lehetőség van korlátlan vagy korlátolt felelősséget vállalni. Korlátolt felelősség választása esetén kfc. rövidítés, korlátlan felelősség esetén pedig ec. rövidítés lesz feltűntetve a cég nevében.

Egyéni cég alapítása során meghatározott jegyzett tőke bármekkora összeg lehet. Ha meghaladja a 200. 000 forintot, készpénz mellett apportból is állhat. Mind a pénzbeli, mind a nem pénzbeli hozzájárulást a cég számára elérhetővé kell tenni.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Nonprofit cégalapítás

Nonprofit cégalapítás

A gazdasági társaságok alapvető jellemvonása közé tartozik az, hogy gazdasági haszonszerzés céljára jönnek létre, azaz legfőbb céljuk a profit megszerzése. Nonprofit cégalapításról akkor beszélünk, amikor olyan gazdasági társaság jön létre, amelyeknek nem ez jelenti a legfőbb motivációt, hanem valamilyen más cél érdekében szerveződnek. A leggyakoribb ezek közül a nonprofit Kft. alapítása.

Egyéni vállalkozó adózási formák: melyiket érdemes választanunk?

Egyéni vállalkozó adózási formák: melyiket érdemes választanunk?

Egyéni vállalkozó adózási formák tekintetében több megoldás közül is választhatunk. Érdemes azonban jól átgondolni a döntést. Az adózási forma ugyanis nemcsak az adófizetési kötelezettségeinket határozza meg, hanem jelentős befolyással lehet a vállalkozásunk működésére, jövedelmezőségére és adminisztratív terheire is.

Ebben a cikkben bemutatjuk a legnépszerűbb adózási formákat, és segítünk eldönteni, melyiket érdemes választani.

Milyen céget alapítsak? Bt. vagy Kft. lenne jobb?

Milyen céget alapítsak? Bt. vagy Kft. lenne jobb?

A két leggyakrabban választott cégforma a Bt. (betéti társaság) és a Kft. (korlátolt felelősségű társaság). Ahhoz, hogy ki tudja választani melyik illeszkedik inkább céljaihoz, tisztában kell lennie a köztük lévő különbségekkel. Milyen vállalkozást érdemes indítani? Bt. vagy Kft. alapítása célszerű?

Egyéni vállalkozó székhelye: hova érdemes bejelenteni?

Egyéni vállalkozó székhelye: hova érdemes bejelenteni?

A vállalkozói lét egyik fontos döntése a székhely megválasztása. Egy egyéni vállalkozó székhelye szerencsére akár saját tulajdonú ingatlan is lehet, azonban a döntés előtt érdemes elgondolkodni a további két népszerű megoldáson, a bérlésen, illetve a székhelyszolgáltatáson is.

Az alábbiakban ezeket a lehetőségeket fogjuk egy kicsit közelebbről is megvizsgálni. Valamint megmutatjuk azt, hogy melyik opció milyen előnyökkel, illetve hátrányokkal rendelkezik a leendő vállalkozók számára.

További bejegyzések...