Egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás: mit érdemes tudni róla?

Egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás: mit érdemes tudni róla?

Az egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás egy fontos dokumentum, amelyre mindenképp szükségünk van, ha vállalkozásunk székhelyeként nem saját tulajdonú ingatlant használunk. Mit kell tartalmaznia, honnan és hogyan szerezhetjük be?

Ebben a bejegyzésben ismertetjük a legfontosabb információkat, amiket a témában tudni érdemes. Valamint azt is, hogy hogyan választhatjuk meg székhelyünket egy ilyen dokumentum hiányában.

Mi az a székhely-hozzájárulás?

A székhely-hozzájárulás egy írásos engedély, amelyet a székhelyül szolgáló ingatlan tulajdonosa állít ki egy egyéni vállalkozó számára. Abban az esetben lesz rá szükségünk, ha székhelyünkként bérelt ingatlant szeretnénk választani. Ez az engedély bizonyítja azt, hogy a vállalkozás jogosult az adott ingatlan székhelyként történő használatára.

Hozzájárulás hiányában a vállalkozás nem jegyezhető be hivatalosan, ami azt jelenti, hogy nem folytathat legális tevékenységet. A székhely jelentőségével blogunkon több cikkben is foglalkozunk, melyből megtudhatja, hogy miért nélkülözhetetlen egy üzlet elindításához, legyen szó akár egyéni vállalkozásról, akár gazdasági társaságról.

Egyéni vállalkozás székhely-hozzájárulás – miért van rá szükség?

A székhely-hozzájárulás szükségességét több tényező is indokolja. Egyrészt a jogszabályi követelmények, ugyanis a magyar jogszabályok előírják, hogy minden vállalkozásnak rendelkeznie kell egy hivatalos székhellyel, amely a nyilvántartásában szerepel. Ennek oka, hogy a székhelyen történik a hivatalos levelek és dokumentumok átvétele és megőrzése, ami biztosítja, hogy egy esetleges hatósági ellenőrzés során a hivatalos szervek mindent rendben találjanak.

Az adóhatóság és más hatóságok ellenőrzései is ezen a címen történnek, így fontos, hogy a megadott címen munkaidőben mindig elérhetők legyünk.

Dönthetünk a saját vagy bérelt ingatlan mellett, de szükség szerint székhelyszolgáltatást is igénybe vehetünk. Az ideális megoldás minden esetben a céljainktól és lehetőségeinktől függ, valamint attól, hogy milyen előnyökhöz szeretnénk jutni akár a kényelem, a hatékonyság vagy a költségek csökkentése szempontjából.

Ki adhat székhely-hozzájárulást?

A székhely-hozzájárulást az ingatlan tulajdonosa állíthatja ki. Fontos, hogy ezt írásban kell megtenni, a dokumentumnak pedig tartalmaznia kell a használathoz és legális működéshez szükséges adatokat. Lényeges, hogy az adott ingatlan minden esetben annak a nevén legyen, aki kitölti a dokumentumot.

A helyzetet nehezítheti, ha az adott ingatlant haszonélvezeti jog terheli, vagy ha a dokumentumot nem a tulajdonostól, hanem főbérlőtől vagy egy szolgáltatótól szeretnénk megszerezni.

Miért jó döntés a székhelyszolgáltatás?

A székhelyszolgáltatás igénybevétele számos előnyt kínál egyéni vállalkozók számára. Különösen abban az esetben, ha nem rendelkezünk saját ingatlannal vagy nem szeretnénk saját otthonunkat üzleti székhelyként használni. Lehetőséget biztosít arra is, hogy egy cég a mindennapi feladatokra és saját szolgáltatásainak fejlesztésére koncentrálhasson, hiszen a szolgáltató gondoskodik a fontos adminisztratív feladatok ellátásáról, amelyek elvégzése sok időt és energiát vesz igénybe, és akár rengeteg extra kiadással is járhat.

Cégcsoportunk szolgáltatásai garantálják, hogy többé nem kell aggódnia a székhellyel kapcsolatos feladatok ellátása miatt, és igény szerint a cégalapítással kapcsolatos, valamint a könyvelési teendők ellátását is a szakmában jártas, profi szakemberekre bízhatja.

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Telephely, fióktelep: melyek a lényeges különbségek?

Telephely, fióktelep: melyek a lényeges különbségek?

A vállalkozások működése során gyakran merülhet fel az igény arra, hogy a központi helyszín mellett más helyeken is végezzük tevékenységünket. Ebben az esetben jön szóba két kulcsfontosságú fogalom: a telephely és a fióktelep.


Bár elsőre hasonlónak tűnhetnek, lényeges különbségek vannak köztük. Ebben a bejegyzésben megmutatjuk azt, mit is jelent pontosan a két fogalom, és hogy milyen esetekben lehet szüksége egy vállalkozásnak telephelyre vagy fióktelepre.

Milyen vállalkozást érdemes indítani 2020-ban?

Milyen vállalkozást érdemes indítani 2020-ban?

Az Opten céginformációs statisztikája alapján Magyarországon évről évre közel 30 ezer új vállalkozás kerül bejegyzésre. A jelenlegi koronavírus járvány miatt kialakult gazdasági válság következtében sok magánszemély új vállalkozás indítása mellett döntött. A statisztika szerint idén márciusban közel 2400 cégalapítást regisztráltak. Cikkünkben részletezzük, hogy a koronavírusra való tekintettel most milyen vállalkozást érdemes indítani.

Székhelyszolgáltatás árak

Székhelyszolgáltatás árak

Feltétlenül szükséges székhelyszolgáltatást igénybe venni? Megéri egyáltalán? Van székhelyszolgáltatás olcsón? Mennyibe kerülnek a székhelyszolgáltatás árak? A székhelyszolgáltatás budapesti árak magasabbak, mint a vidékiek? Ha ilyen és ehhez hasonló kérdések foglalkoztatják olvassa el cikkünket!

Közeledik a 4 napos munkahét?

Közeledik a 4 napos munkahét?

A járvány egyik hozadéka - bár több ország ezelőtt is kísérletezett vele - hogy a cégek rövidítették az 5 napos munkahetet 4-re. Az alternatív munkavégzések egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, hiszen nem csak a környezetünk megóvása az egyetlen pozitív hozadékuk.

További bejegyzések...