Hogyan kezdjek el egy vállalkozást?

Hogyan kezdjek el egy vállalkozást?

Vállalkozást indítani izgalmas lehetőség, de alapos felkészülést igényel. Cikkünkben bemutatjuk, milyen lépéseken kell végigmenned az indulás előtt.

Eleinte lehet, hogy csak tét nélkül játszadozunk a gondolattal, hogy vállalkozást indítunk. Ha viszont idővel megszületik bennünk a döntés, akkor már nem kerülhetjük el, hogy komolyabban is foglalkozzunk a kérdéssel: “hogyan kezdjek el egy vállalkozást?”.

A vállalkozás indítása - függetlenül attól, hogy pontosan milyen céget alapítunk - egy többlépéses folyamat, amin az elejétől a végéig az előírásoknak megfelelően végig kell mennünk. Mindezt pedig úgy kell megtennünk, hogy átgondolunk olyan kulcsfontosságú kérdéseket, melyek jelentős hatással lesznek majd a továbbiakban a vállalkozásunk működésére.

Amennyiben úgy érzi, hogy szakértői segítségre van szüksége, akkor bátran fordulhat hozzánk, mi ugyanis a szakszerű cégalapításban is tudunk segíteni, illetve igény esetén hivatalos székhelyszolgáltatást is tudunk biztosítani.

Válasszuk ki a megfelelő jogi formát!

Amikor vállalkozást indítunk, akkor az egyik legfontosabb teendő annak eldöntése, hogy milyen jogi formában szeretnénk működni. Ez több mindent is meghatároz, többek között például azt, hogy mekkora indulótőkére lesz szükség, mennyi adót kell majd fizetnünk, hogy mekkora felelősségünk lesz, illetve milyen adminisztrációra lesz szükség a jövőben.

Éppen ezért a kérdés megválaszolását nem szabad elsietni, alaposan át kell gondolni. Ebben nagy segítséget nyújthat a korábbi blogbejegyzésünk, amiben megválaszoljuk a cégalapítással kapcsolatban gyakran felmerülő kérdéseket.

Többféle opció közül választhatunk: működhetünk egyéni vállalkozóként, de alapíthatunk részvénytársaságot - ez lehet nyílt vagy zárt -, korlátolt felelősségű társaságot, betéti társaságot vagy akár közkereseti társaságot is.

Határozzuk meg a tevékenységi kört és szerezzük be az engedélyeket!

Ezt követően meg kell határoznunk, hogy milyen tevékenységi körrel szeretnénk foglalkozni. Ez szintén jogszabályi követelmény, függetlenül attól, hogy egyéni vállalkozókká válunk vagy pedig céget alapítunk.

Ahhoz, hogy ez hivatalos legyen, TEÁOR (Tevékenységek Egységes Ágazati Osztályozási Rendszere) számot kell választanunk. Ez lényegében nem más, mint egy kód, ami leírja, hogy pontosan milyen tevékenységet folytatunk. Elsősorban egy főtevékenységet kell megadni, de emellett választhatunk melléktevékenységeket is.

Amennyiben a tevékenységi körünk megköveteli, akkor a szükséges szakhatósági engedélyeket is be kell szereznünk.

Intézzük el a cégbejegyzést!

Ezek után következhet a cégbejegyzés, ami tulajdonképpen az a hivatalos eljárás, melynek keretén belül a vállalkozásunk jogi személyiséget kap és nyilvántartásba kerül. Gyakorlatilag ez az a lépés, amely által a cégünk létrejön.

Ez azt jelenti, hogy innentől kezdve hivatalosan is működhetünk, tehát nyithatunk céges bankszámlát, állíthatunk ki számlát, köthetünk szerződést, és ekkor válunk adóalanyokká is.

Válasszunk székhelyet!

A folyamatnak fontos része a székhely megadása is, ami lehet a saját tulajdonunkban lévő ingatlan, egy bérelt iroda vagy pedig egy külső székhelyszolgáltató által biztosított helyszín, ami minden feltételnek megfelel.

A székhely kizárólag olyan hely lehet, ami a valóságban is létezik és ami alkalmas a hivatalos céges levelezés lebonyolítására.

“Hogyan kezdjek el egy vállalkozást?”: a kérdés, amihez van segítség

Ezzel a kérdéssel nem kell egyedül maradnia, ha ugyanis segítségre van szüksége, akkor mi készségesen a rendelkezésére állunk. Ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot!

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Vállalkozóvá válás

Vállalkozóvá válás

A vállalkozóvá válásnak megvannak a lépései, de mik is ezek? Hogyan indíts el egy vállalkozást és milyen tényezőket vegyél figyelembe cégalapításkor?

Milyen esetekben elengedhetetlen a székhelyhasználati nyilatkozat?

Milyen esetekben elengedhetetlen a székhelyhasználati nyilatkozat?

A székhely kiválasztása és bejegyzése minden vállalkozás számára alapkövetelmény. Ahhoz azonban, hogy a cég jogszerűen használhassa a székhelyet, sok esetben szükség van egy hivatalos dokumentumra, amely igazolja a használat jogszerűségét: ez a székhelyhasználati nyilatkozat.


Ebben a bejegyzésben megmutatjuk azt, hogy miről is szól egy ilyen dokumentum, és mit kell tartalmaznia. Valamint azt is, hogy milyen esetekben kell mindenképp beszereznünk.

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

A vállalkozás alapításának és működtetésének egyik fontos feltétele a székhely megléte. A használatának jogszerűségét azonban igazolni is kell, amelyhez sok esetben elengedhetetlen a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat.


Ez a dokumentum biztosítja, hogy a vállalkozás hivatalosan jogosult a székhelyhasználatra, ami különösen fontos a különböző hatóságok számára is. De pontosan mi is ez az okirat, mikor szükséges, és mit kell tartalmaznia? Ebben a bejegyzésben most megmutatjuk!

További bejegyzések...