Innovációs járulék változásai 2019-től

Innovációs járulék változásai 2019-től

Tavalyi adócsomagban megfogalmazott változtatás miatt olyan vállalkozások lesznek kötelesek innovációs járulékot fizetni, akiknek eddig nem kellet. Egy kisebb módosítás miatt néhány cég, akár több millió forintos adóterhet is köteles lesz ettől az évtől kezdve kifizetni.

A változtatás magában foglalja, hogy mikro- és kisvállalkozások mutatóit, habár eddig cégenként külön kellett összegezni, most már csoportszinten kell értékelni. Ez azt jelenti, hogy most az egész cégcsoport adatait összegezni kell, így azok a cégek is, melyek külön-külön mikro- vagy kisvállalkozás kategóriába esnek, cégcsoport szintjén elérhetik a középvállalkozás méreteit, mely már köteles innovációs járulék befizetésére.

A KKV törvény szerint mikro-vállalkozásnak minősül egy cég, amennyiben maximum 10 fő dolgozik nála, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege nem haladja meg a 2 millió eurónak megfelelő forintot. Kisvállalkozások közé tartoznak azok a cégek, melyekben a foglalkoztatottak száma kevesebb 50 főnél és éves nettó árbevételük vagy mérlegfőösszegük maximum 10 millió eurónak megfelelő forint. Amennyiben az adott cég vagy cégcsoport, bármelyik kitétel szerint nagyobb értékeket produkál, mint ami a kisvállalkozások felső határa, már középvállalkozásnak tekintendő.

Most április 23. a határidő, amikortól már a különböző partner- és kapcsolódó vállalkozások adatait együttesen kell értékelni. Partnervállalkozásnak számít az a cég, amelyben az adott cégnek egyedül vagy kapcsolt vállalkozásaival együtt a tulajdoni aránya vagy szavazati aránya legalább 25%-os, de nem haladja meg az 50%-ot. Kapcsolt vagy kapcsolódó vállalkozásnak pedig azt nevezzük, amelyben az adott cégnek többségi szavazati aránya vagy többségi tulajdona van, vagy amelynek a vizsgált cégben van többségi szavazati aránya vagy többségi tulajdona. Továbbá a kapcsolódó vállalkozások csoportjába tartozik az is, amikor az egyik vállalkozás illetékes a másik vállalkozás tisztségviselőinekvagy felügyelőinek nagy részének megválasztásában vagy visszahívásában.

Az előző 2 évi éves beszámoló alapján számolható ki, hogy ettől az évtől melyik vállalkozás köteles innovációs járulék befizetésére.

Forrás: piacesprofit.hu, 5percado.hu

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Vállalkozói tevékenységi körök: hogyan válasszuk ki a megfelelőt?

Vállalkozói tevékenységi körök: hogyan válasszuk ki a megfelelőt?

A vállalkozói tevékenységi körök kiválasztása az egyik legfontosabb lépés, ha szeretnénk elindítani saját üzletünket. Mivel a választott tevékenységi kör közvetlen hatással van a vállalkozás jövőjére és sikerességére, alaposan át kell gondolnunk azt, hogy mi a legmegfelelőbb opció.


Ebben a bejegyzésben bemutatjuk a legfontosabb dolgokat, amiket a tevékenységi kör kiválasztása előtt érdemes tudni.

Korlátolt felelősségű társaság alapítása

Korlátolt felelősségű társaság alapítása

A hatályos polgári jogi kódex a korlátolt felelősségű társaságot olyan gazdasági társaságként definiálja, amely előre meghatározott összegű törzsbetétekből álló törzstőkével alakul, és amelynél a tag kötelezettsége a társasággal szemben törzsbetétének szolgáltatására és a társasági szerződésben megállapított egyéb vagyoni értékű szolgáltatásra terjed ki. Továbbá egyértelműen kijelenti, hogy a társaság kötelezettségeiért főszabály szerint a tag nem köteles helytállni.

Törzstőke emelés lehetőségei

Törzstőke emelés lehetőségei

Egy gazdasági társaság életében gyakoriak a pénzügyi helyzetet érintő változások. Jelen cikkünkben a korlátolt felelősségű társaság (Kft.) legfontosabb vagyoni elemének változása, a törzstőke emelés menete és lehetőségei kerülnek bemutatásra. A Kft. minimális törzstőkéje a jelenleg hatályos szabályozások szerint nem lehet kevesebb, mint 3 millió forint, ez alá az összeg alá nem is mehet a törzstőke. A Kft. minimális törzstőke összegének felemelésére azonban van jogi lehetőség.

Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe: hogyan hozható létre és mit érdeme tudni róla?

Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe: hogyan hozható létre és mit érdeme tudni róla?

A globalizált világban egyre több külföldi cég dönt a terjeszkedés és az új piacok, köztük hazánk megcélzása mellett. De milyen lépéseket kell megtenni a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepének létrehozásához, és milyen jogi, pénzügyi és adózási kérdéseket érdemes szem előtt tartani?


Ebben a bejegyzésben megmutatjuk az ezzel kapcsolatos, legfontosabb tudnivalókat.

További bejegyzések...