Vállalkozói hitel feltételei

Vállalkozói hitel feltételei

A vállalkozói hitelfelvételnek számos oka lehet, nem csak az, hogy egy cég nehéz helyzetbe kerül, és a fennmaradásához, működéséhez elengedhetetlen a hitel. Az egyéb okok között megtalálható például a növekedés, bővülés finanszírozása; eszközök vagy gépek vásárlásának előfinanszírozása, és a pályázathoz kapcsolódó költségek előfinanszírozása is. A vállalkozói hitel feltételeivel érdemes tisztában lenni!

A vállalkozói hitelek leggyakoribb típusai: folyószámlahitel, forgóeszközhitel, beruházási hitel és projekthitel. A folyószámla rövid lejáratú és szabad felhasználású hitel. A forgóeszköz, beruházási és a projekthitel előre meghatározott célra fordítható, és jellemzően hosszabb lejáratú. Fentiek mellett vannak állami vagy EU által támogatott, időszakosan, vagy csak bizonyos ágazatok számára elérhető hitelek. Ilyen például a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak nyújtható Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön. Az ilyen hitelek feltételei mindig speciálisak, mi most a gyakori, folyamatosan rendelkezésre álló vállalkozói hitelek feltételeit gyűjtöttük össze az alábbiakban.

A vállalkozói hitel feltételei szigorúak, és bár pénzintézetenként és hiteltípusonként lehetnek eltérő részletek, vannak általános, egységes követelmények is. Fel kell készülni, hogy több szempontból is megvizsgálják a vállalkozásokat, ami időigényes folyamat. A bankok részéről természetesen érhető, hogy meg akarnak bizonyosodni arról, jó helyre adják a pénzüket. Egy cég jövőbeli sikerességéről pedig leginkább úgy tudnak hitelesen tájékozódni, hogy megvizsgálják a múltját.

A vállalkozói hitel feltételei között az alábbiakra érdemes figyelni, bár nem mindegyik konkrét kizáró ok minden esetben:

  • ne legyen a cég felszámolás, végrehajtás, csődeljárás alatt (a tulajdonosi körben se legyen felszámolás alatt álló másik cég)
  • ne legyen lejárt hiteltartozása
  • ne legyen köztartozása (a cégnek és a cég tulajdonosának sem)
  • nem lehet veszteséges; vagy folyamatosan, évek óta csökkenő árbevétele
  • legyen rendszeres számlaforgalma
  • legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkezzen (vannak hitelek induló vállalkozások számára is, de a legtöbb céges hitel nem ez a típus)
  • ne legyen inkasszó a cég számláján
  • ne legyen a tulajdonosi vagy cégvezető körben a cégvezetéstől eltiltott személy
  • ne legyen a tulajdonosi arányban jelentős változás (bár ez nem kizáró ok, de további vizsgálatokra, egyéb szempontok figyelembevételére okot adó körülmény)

Ha a fentiek közül egyik sem igaz a cégére, már jó eséllyel pályázhat vállalkozói hitelre. Azonban prezentálni kell számos dokumentumot és adatot a hitelbírálathoz. A legtöbb pénzintézet és hiteltípus esetében be kell nyújtani főkönyvi kivonatot, eredménykimutatást, korábbi évek mérleg adatait és egy kidolgozott üzleti tervet is. Sok esetben vevőlistát és az üzleti partnerek listáját is. Továbbá adatokat arra vonatkozóan, hogy milyen vagyona van a cégnek, és mi a fő tevékenysége.

Bár a vállalkozói hitelek feltételei szigorúak, a hitelbírálathoz sok utánajárásra és időre van szükség a cég vezetőjétől vagy tulajdonosától, néha azonban a fejlődéshez elengedhetetlenek.

Forrás: bank360.hu, mfb.hu, bankmonitor.hu

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    85.500 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    113.400 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    52.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    79.900 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

A távmunkának vége?! Hogyan tovább?

A távmunkának vége?! Hogyan tovább?

A kormány a 2021. évi 82. számú Magyar Közlönyben megjelent rendeletben május 10.-től visszavonta a gazdaság szereplőinek arra való felkérését, hogy a vírushelyzet megfékezése miatt törekedjenek az otthoni munkavégzésre. A kormány tehát szívesen venné a munkavállalók visszatérését az irodákba, de vajon, hogy állnak ezzel a munkáltatók és a foglalkoztatottak?

Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe: hogyan hozható létre és mit érdeme tudni róla?

Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe: hogyan hozható létre és mit érdeme tudni róla?

A globalizált világban egyre több külföldi cég dönt a terjeszkedés és az új piacok, köztük hazánk megcélzása mellett. De milyen lépéseket kell megtenni a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepének létrehozásához, és milyen jogi, pénzügyi és adózási kérdéseket érdemes szem előtt tartani?


Ebben a bejegyzésben megmutatjuk az ezzel kapcsolatos, legfontosabb tudnivalókat.

Milyen céget alapítsak? Bt. vagy Kft. lenne jobb?

Milyen céget alapítsak? Bt. vagy Kft. lenne jobb?

A két leggyakrabban választott cégforma a Bt. (betéti társaság) és a Kft. (korlátolt felelősségű társaság). Ahhoz, hogy ki tudja választani melyik illeszkedik inkább céljaihoz, tisztában kell lennie a köztük lévő különbségekkel. Milyen vállalkozást érdemes indítani? Bt. vagy Kft. alapítása célszerű?

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

A vállalkozás alapításának és működtetésének egyik fontos feltétele a székhely megléte. A használatának jogszerűségét azonban igazolni is kell, amelyhez sok esetben elengedhetetlen a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat.


Ez a dokumentum biztosítja, hogy a vállalkozás hivatalosan jogosult a székhelyhasználatra, ami különösen fontos a különböző hatóságok számára is. De pontosan mi is ez az okirat, mikor szükséges, és mit kell tartalmaznia? Ebben a bejegyzésben most megmutatjuk!

További bejegyzések...