Innovációs járulék változásai 2019-től

Innovációs járulék változásai 2019-től

Tavalyi adócsomagban megfogalmazott változtatás miatt olyan vállalkozások lesznek kötelesek innovációs járulékot fizetni, akiknek eddig nem kellet. Egy kisebb módosítás miatt néhány cég, akár több millió forintos adóterhet is köteles lesz ettől az évtől kezdve kifizetni.

A változtatás magában foglalja, hogy mikro- és kisvállalkozások mutatóit, habár eddig cégenként külön kellett összegezni, most már csoportszinten kell értékelni. Ez azt jelenti, hogy most az egész cégcsoport adatait összegezni kell, így azok a cégek is, melyek külön-külön mikro- vagy kisvállalkozás kategóriába esnek, cégcsoport szintjén elérhetik a középvállalkozás méreteit, mely már köteles innovációs járulék befizetésére.

A KKV törvény szerint mikro-vállalkozásnak minősül egy cég, amennyiben maximum 10 fő dolgozik nála, és éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege nem haladja meg a 2 millió eurónak megfelelő forintot. Kisvállalkozások közé tartoznak azok a cégek, melyekben a foglalkoztatottak száma kevesebb 50 főnél és éves nettó árbevételük vagy mérlegfőösszegük maximum 10 millió eurónak megfelelő forint. Amennyiben az adott cég vagy cégcsoport, bármelyik kitétel szerint nagyobb értékeket produkál, mint ami a kisvállalkozások felső határa, már középvállalkozásnak tekintendő.

Most április 23. a határidő, amikortól már a különböző partner- és kapcsolódó vállalkozások adatait együttesen kell értékelni. Partnervállalkozásnak számít az a cég, amelyben az adott cégnek egyedül vagy kapcsolt vállalkozásaival együtt a tulajdoni aránya vagy szavazati aránya legalább 25%-os, de nem haladja meg az 50%-ot. Kapcsolt vagy kapcsolódó vállalkozásnak pedig azt nevezzük, amelyben az adott cégnek többségi szavazati aránya vagy többségi tulajdona van, vagy amelynek a vizsgált cégben van többségi szavazati aránya vagy többségi tulajdona. Továbbá a kapcsolódó vállalkozások csoportjába tartozik az is, amikor az egyik vállalkozás illetékes a másik vállalkozás tisztségviselőinekvagy felügyelőinek nagy részének megválasztásában vagy visszahívásában.

Az előző 2 évi éves beszámoló alapján számolható ki, hogy ettől az évtől melyik vállalkozás köteles innovációs járulék befizetésére.

Forrás: piacesprofit.hu, 5percado.hu

  • Budapesti irodák

    Székhelyszolgáltatás országos lefedettséggel, az aktuális törvényi előírásoknak maximálisan megfelelve. Válasszon minket és tudja megbízható helyen cége székhelyét.

    Tovább...
  • Vidéki irodák

    Országosan 9 ügyvéddel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Cégalapítás, módosítás, adásvétel során ingyenes tanácsadással várjuk ügyfeleinket.

    Tovább...

Népszerű ajánlataink

  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    71.800 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA NINCS MÉG CÉGE!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA NINCS MÉG VÁLLALKOZÁSA!

    Cégalapítás + Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    97.780 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1/2 év előfizetéssel

    45.880 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM
  • HA VAN MÁR CÉGE!

    Székhelyszolgáltatás 1 év

    HA VAN MÁR VÁLLALKOZÁSA!

    Székhelyszolgáltatás 1 év előfizetéssel

    69.640 FT+ ÁFA

    MEGRENDELEM

Érdemes elolvasni még

Vállalkozás szüneteltetés: hogyan csináljuk helyesen?

Vállalkozás szüneteltetés: hogyan csináljuk helyesen?

A vállalkozás szüneteltetés sok esetben jó döntés lehet, ha vállalkozóként átmeneti nehézségekkel vagy kihívásokkal nézünk szembe. Ez a megoldás lehetőséget nyújt arra, hogy megőrizzük a cégünket és annak értékeit, miközben átgondolhatjuk a jövőbeli lépéseinket anélkül, hogy az adóterhek és az adminisztrációs feladatok miatt kellene aggódnunk.

De mikor érdemes ezt a megoldást választani, és hogyan tudjuk szabályosan és hatékonyan véghez vinni? Ebben a bejegyzésben bemutatjuk az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

Mikor szükséges a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat?

A vállalkozás alapításának és működtetésének egyik fontos feltétele a székhely megléte. A használatának jogszerűségét azonban igazolni is kell, amelyhez sok esetben elengedhetetlen a székhelyhasználat jogcímét igazoló okirat.


Ez a dokumentum biztosítja, hogy a vállalkozás hivatalosan jogosult a székhelyhasználatra, ami különösen fontos a különböző hatóságok számára is. De pontosan mi is ez az okirat, mikor szükséges, és mit kell tartalmaznia? Ebben a bejegyzésben most megmutatjuk!

Gyors cégalapítás

Gyors cégalapítás

Ha valamilyen üzleti tevékenység végzéséhez szeretnénk céget alapítani, fontos szempont lehet, hogy a cégalapítás mennyi időt vesz igénybe. Az üzleti lehetőségekre gyakran igen gyorsan kell reagálni, különben megelőznek minket. Érdemes körbenézni hol végezhetünk cégalapítást gyorsan, esetleg van-e lehetőség azonnali cégalapításra.

Milyen vállalkozást érdemes indítani 2020-ban?

Milyen vállalkozást érdemes indítani 2020-ban?

Az Opten céginformációs statisztikája alapján Magyarországon évről évre közel 30 ezer új vállalkozás kerül bejegyzésre. A jelenlegi koronavírus járvány miatt kialakult gazdasági válság következtében sok magánszemély új vállalkozás indítása mellett döntött. A statisztika szerint idén márciusban közel 2400 cégalapítást regisztráltak. Cikkünkben részletezzük, hogy a koronavírusra való tekintettel most milyen vállalkozást érdemes indítani.

További bejegyzések...